Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan Ek Prosedürler

Embriyo dondurma

Fazla embriyolar, daha fazla kardeş oluşturmak için veya tedavi döngüsü başarısız olursa, daha sonraki bir tarihte kullanılmak üzere IVF tedavisinden sonra dondurulabilir .

Daha genç hastalara yönelik bakımımızda donmuş embriyolar, taze embriyolara benzer veya daha iyi bir başarı oranına sahiptir.

  • Dondurulmuş embriyo değiştirme döngüleri, endometriyumun (rahim zarı) daha az uyumsuzluğunu gösterir.
  • Başarı oranları, agresif stimülasyona kıyasla %10’dan %15’e veya daha fazla artar.
  • Yumurtalık hiper stimülasyon sendromu (hayatı tehdit eden risklerle) neredeyse tamamen önlenir.
  • Tüp bebek döngüleri çok daha yüksek başarı oranlarına sahiptir.

Blastokist Kültürü

Blastosist, 4-6 gün boyunca büyüyen bir embriyoya verilen terimdir. Doğada embriyolar blastosist aşamasında implante olur ve bu nedenle blastosist embriyolarının transferinde implantasyon şansı artar.

Tüm hastalar için bir blastosist kültürü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz, ancak bazen daha az kaliteli embriyolardan daha az embriyo varsa embriyoları daha erken transfer etmemiz veya dondurmamız gerekebilir.

Hamilelik şansını artırmak için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz, bu nedenle blastosist kültürü için ek bir ücret talep edilmemektedir.

Yardımlı Kuluçka

Yardımlı taramanın seçilmiş hastalarda artan gebelik oranı ile ilişkili olduğuna inanılmaktadır. Bu teknik, embriyo rahme transfer edilmeden hemen önce, lazerle embriyo kabuğunda (zona) küçük bir delik oluşturulması veya zonayı incelten ve zayıflatan kimyasal bir işlemin kullanılmasını içerir.

Embriyolarında özellikle kalın görünen veya normalden daha sert olduğundan şüphelenilen bir bölgeye sahip olduğu tespit edilen kadınlar için yararlıdır. Bu, embriyonun yumurtadan çıkmasını sağlar ve implantasyona yardımcı olabilir. Yardımlı yumurtadan çıkmanın gebelik oranlarını iyileştireceğine dair çok az kanıt var.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button